לריתוך לייזר יתרונות רבים כאשר מדובר בחיבור מתכות וחומרים שונים בעוביים דקים במיוחד ו/או כאשר ישנה בעייה לחמם את איזור הריתוך ואיזורים סמוכים. טכנולוגייות כגון הלחמה (Deep Brazing, Gold / Silver Brazing), ריתוך ארגון (TIG, MIG), ריתוך נקודות (Punkte-Schweißen) והדבקה הולכות ומפנות את מקומן באפליקצייות מדוייקות לריתוך לייזר. א. קוטליאר בע"מ (LWS) נותנת מענה כולל בפיתוח תהליך הריתוך, בחירת סוג ועוצמת הלייזר, בניית המערכת האופטית להולכת קרן הלייזר, שילוב במערכת ייצור קיימת או תכנון וייצור מערכת חדשה מא' עד ת' כולל הנעה מבוקרת או ע"י רובוט, טעינה / פריקה אוטומטית, מצלמות חכמות (Vision), מערכת בקרה וממשק משתמש. כמו כן אנו מקבלים עבודות ריתוך לייזר בקבלנות משנה.
 להלן חלק מהמערכות שבנינו ללקוחותינו במהלך השנים:

מערכת ריתוך לייזר אוטומטית בשימוש עם לייזר Co2 בהספק של 1Kw כולל הזנה, הרכבה ופריקה אוטומטית, בדיקת מומנט של תפר הריתוך ומדידה / ביקורת על מידות מתקבלות לאחר הריתוך. נבנה עבור טול-גל דגניה. 

מערכת ריתוך לייזר אוטומטית בשימוש עם לייזר Nd:YAG בהספק 0.5Kw. הרכבה, הזנה ופריקה ידנית ע"י המפעיל. נבנה עבור בקרה-גבע.

מערכת ריתוך לייזר אוטומטית בשימוש עם לייזר Nd:YAG בהספק 0.1Kw. הרכבה, הזנה ופריקה ידנית ע"י המפעיל. נבנה עבור טכנולוגיית להבים בע"מ.

מערכת ריתוך לייזר גמישה בעלת תנועה במישורים
X, Y ו- Z + ראש מסתובב לריתוך מגוון רב של חלקים בשימוש עם לייזר Nd:YAG בהספק 0.2Kw. הרכבה, הזנה ופריקה ידנית ע"י מפעיל. נבנה עבור ריקור מערכות וואקום וקריאוגניקה.

מערכת ריתוך לייזר גמישה בעלת תנועה במישורים
X, Y ו- Z + ראש מסתובב לריתוך מגוון רב של חלקים בשימוש עם לייזר דיודה בהספק 2Kw. נבנה עבור מכון המתכות בטכניון.

עמדה רובוטית לריתוך לייזר של פלסטיק מסוגים שונים, בסרטון זה ניתן לראות ריתוך של צלעות פוליקרבונט לחיזוק משטח פוליקרבונט במתקן מיוחד שתוכנן ויוצר על ידינו. שינויי תכן המוצר ופיתוח תהליך הריתוך בוצעו גם כן על ידינו לפי בקשות הלקוח.

מערכת להלחמת קשתות למחליפי חום. המערכת כוללת הזנה ויברציונית, 2 רובוטים – אחד להרכבה ואחד להלחמה, ומערכת ראייה חכמה (Vision) לביקורת איכות. תוכנן ונבנה עבור לורדן אגש"ח.

מערכת להרמה, סיבוב והנחה של יריעת חומר דק ורגיש (PIP). המערכת מביעה את היריעה לעמדה של ביקורת איכות ולאחר אישור מניחה אות בארגז ייעודי. תוכנן ונבנה עבור אינדיגו HP.

מכונה להזנה וריתוך של טפטפות עשויות פולימר. המכונה מרתכת טפטפת בכל שנייה! תוכנן ונבנה עבור ריוויליס פלסטרו.